17. mai-programmet 2019

Her får du 17. mai-programmet for 2019 i Haugesund.

06.00       BEKRANSNING og tale ved De alliertes/britiske graver 
v/ Sverre Meling som reprensentant fra Haugesund & Omland Forsvarsforening
Sang ved årets kor -  Akkordiakoret 
06.10       
BEKRANSNING
ved Den ukjente sjømanns grav av Jan Fredrik Mæland på vegne av Haugesund Sjømanns- og skipperforening
Sang ved årets kor -  Akkordiakoret
06.20       
BEKRANSNING
ved Den russiske grav av Sigurd Mølstre på vegne av Haugesund og Omland Forsvarsforening
06.40      
MORGENPROSESJONEN

Haugesund Janitsjarorkester ved Sjømennenes Aldershjem på Hasseløy
Musikkorpset Heimdal fra lekeplassen i Jens Risøensgt. på Risøy
Representanter Haugesund Ungdomskorps fra Salhusveien 1.
Avgang fra Røde Kors/Tonjer Media
07.00         
FLAGGPARADE
-  av Haugesund Speideravdeling v/Fiskerne.
Fanfare v/Alf Reidar Nilsen i Haugesund Janitsjarorkester
Allsang "Ja vi elsker" - ved felleskorpset Haugesund Janitsjarorkester og Musikkorpset Heimdal
MORGENPROSESJONEN går videre fra Fiskerne nord mot Festiviteten opp og forbi Rådhuset - via sykehuset med retur til De Falnes Minne på Ludolf Eides Plass i denne orden:
Speidernes flaggborg, 17.mai komiteen, Haugesund Janitsjar musikkorps, byens speidere, toget fra Hasseløy, toget fra Risøy, toget fra Salhusvegen, toget fra Røde Kors/Tonjer Media med tilhørende musikkorps.  
07.50       
DE FALNES MINNE
på Ludolf Eides plass – velkommen ved 17.mai komiteens leder Nina Westerlund Lie
Tale og bekransning v/ Elsa Aanensen Bakke
Bekransning v/Jan Fredrik Mæland på vegne av Haugesund Sjømanns- og skipperforening
Sang ved årets kor Akkordiakoret med allsang: ”Gud Signe vårt dyre fedreland”
08.00      
Vår Frelsers kirke - klokkespillkonsert  v/ Goos ten Napel etter arrangement ved De Falnes Minne
08.15      
KAPPROING
i Smedasundet i  regi av Foreningen Indre Kai, Vibrandsøy
Velkommen til premieutdeling i Byparken etter parkkonserten!
09.00 - 13.00  
Åpen kafe på KM huset

09.10       Hauge skole – tale for dagen v/rektor
09.15      
Bekransning av Olav Valens minnesmerke/tale v/elevrådsleder

09.40       M. Rabinowitz park - Bekransning ved minnesmerket v/elevrådsleder Sunniva Norheim fra Lillesund skole.
10.00       
BARNETOGET
:
OPPSTART med 17.mai komiteen i front - Åsbygt ved Christina Model nedenfor Markedet m/følgende rute:
vest Åsbygata, nord Strandgata øst Grønhauggata sør Sørhauggata til Rådhusplassen. Skolekorpsene spiller  «Ja vi elsker” (1. og 2. vers)og ”Haugesundsangen»(1. og 2.vers). Dirigent Ingrid Victoria Ulveraker/Gard skolekorps dirigerer fellesnumrene.
Tale for dagen v/Maria Carlsen ved Håvåsen skole.
Konferansier: rektor Reidun Rødeseike fra Rossabø skole leder innmarsjen på Rådhusplassen. 
         
12.00        Vår Frelsers kirke - Festgudstjeneste
         
12.30       Vår Frelsers Menighetshus 17.mai kafe for alle
         
12.00       Festmøte Pinsemenigheten i Tabernaklet
         
12.00 - 14.00   Gard skole – familiearrangement
         
12.00 - 14.00   Lillesund skole – familiearrangement
         
12.00 - 14.00   Skåredalen skole – familiearrangement
         
12.15 - 14.30   Austrheim skole – familiearrangement
         
13.00 - 14.45   Brakahaug skole – familiearrangement
         
14.15         PARKKONSERT i BYPARKEN:
Sang v/Handelsstandens Sangforening m/dirigent Lene Rudbæk Romseland
Premieutdeling til deltakere på kapproingen v/Foreningen Indre Kai.

15.15       FOLKETOGET – oppstart m/flaggborg.
Folketoget stiller opp i krysset Strandgata/Skjoldavegen v/Handelsstanden med front nordover. Toget går nord Strandgata til Oscars gate - opp til Haraldsgata - sør til Skjoldavegen opp til Sørhauggata, videre sør og inn på Rådhusplassen.

16.00 - 17.00   FESTMØTE på Rådhusplassen hvor innmarsjen av folketoget ledes av 17.mai komiteens leder Nina Westerlund Lie og nestleder Tom Landås
Dagens festtale v/SIDSEL WOLD 
Tale ved russepresident
Premie for beste innslag i folketoget etter innmarsjen
ALLSANG med Mandskoret av 1914 og publikum
         
16.30       Redningsskøyta ODD FELLOW III åpen for omvisning på utescenen Scandic Maritim. Underholdning: Slogmåkane og Haugesund Ungdomskorps. Salg av kaffe og kake.
         
16.30 - 19.00   Saltveit skole – familiearrangement på Nordbygdene.
         
17.00       Frelsesarmeen – nasjonalfest. Sang. musikk og bevertning. Tale v/ordførerkandidat Høyre – Harald Larssen Lønning
         
17.15       Minikonsert i Steinparken m/Mandskoret av 1914
         
17.00  - 19.00   Rossabø skole - familiearrangement
         
17.00  - 19.00   Hauge skole-familiearrangement
         
17.00  - 19.00   Steinerskolen – familiearrangement
         
17.00  19.00   Solvang skole – familearrangement
         
18.00       St.Josef katolske kirke - Messe for Norge  

     

17.MAI KOMITEEN I HAUGESUND 2019:

Nina Westerlund Lie (leder)                       Varamedlemmer:

Tom Landås (nestleder)                              Nils Olai Heimark

Marit Bjørnestad                                          Kari L.Mæland

Rita Leinan                                                   Gjertrud Kjellesvik

Sverre Rønnevig d.y.

Solveig K. Gerhard (sekretariatsleder)

  

OPPSTILLING for FOLKETOGET 2019  kl. 15:00 –

med oppstart kl 15.15 fra krysset Strandgata/Skjoldavegen 1, nedover/sørover mot Risøy bro:

 

  1. Flaggborgen
  2. 17.mai-komiteen /Årets taler SIDSEL WOLD
  3. Haugesund Bystyre
  4. Årets kor – AKKORDIAKORET
  5. SK Djerv 1919 (100 år)
  6. Haugesund Speiderne
  7. Haugesund Sjømanns- og Skipperforening
  8. Haugesund Janitsjarorkester(100 år)
  9. Haugesund Turistforening
  10. Haugesund Røde Kors Hjelpekorps
  11. Haugesund Turnforening
  12. Royal Rangers (speidere)
  13. Mandskoret av 1914
  14. HIL Friidrett
  15. HIL orientering
  16. Haugesund Ungdomskorps
  17. Odd Fellow Loge 1
  18. Odd Fellow Loge 2
  19. Odd Fellow Loge 3
  20. Odd Fellow Loge 4
  21. Odd Fellow Loge 5
  22. Odd Fellow Loge 6
  23. Haugesund Aikoido klubb
  24. Mannskoret Vibran
  25. Haugesund Brannvesen veteranbil
  26. Haugesund Drillkorps (55 år)
  27. FK Haugesund
  28. SK Vard Haugesund
  29. SK Haugar (80 år)
  30. Haugaland Trommekorps (30 år)
  31. NVIO – Norske veteraner i Int.operasjoner
  32. Idrettslaget RIVAL
  33. Haugesund Barne- og ungdomsteater           
  34. Haugesund Svømmeklubb
  35. Handelsstandens Sangforening
  36. Haugesund ishockeyklubb-Seagulls
  37. Karmøy Trialklubb
  38. Plogen skiklubb
  39. Haugesund og Karmøy swingklubb
  40. Haugaland Kampsportsenter
  41. Rossabø Skolekorps
  42. NMK Haugaland gocart
  43. Karmøy Motocross klubb
  44. HVU Haugalandet
  45. Haugesund Hurricanes
  46. Haugesund Rideklubb
  47. CKH-BMX gruppen
  48. Haugesund Badmintonklubb
  49. Haugesund Amerikanske Fotball
  50. Haugesund Volleyballklubb KFUK-KFUM
  51. HTK-Haugesund Triathlon klubb
  52. Årets russ

Se også facebook-arrangementet '17. Mai Haugesund' for avstemming for beste innslag i folketoget, bilder m.m." 

 

ANVIST PLASS MÅ FØLGES – HUSK FANE eller PLAKAT i front av eget lag/organisasjon! 
– oppstilling 4 i bredden og få stopp underveis!

NB - Med forbehold om mindre endringer i oppstillingen/program på grunn av blant annet sen påmelding!      

Flagg norge

 

 

Utskrift